Leaf

Sauny

Saunování uvádí fyzické i duševní síly do rovnováhy a působením energií, vůní dřeva a vonných esencí nás přitahuje zpět k přírodě.

Leaf
Pára

Pára

Parní sauna využívá účinků tepla stejně jako klasická suchá sauna. Teplota uvnitř je však nižší, okolo 40-50°C. Dalším rozdílem je působení až 100% vlhkosti. A právě působení vlhkého tepla má na náš organismus mnoho pozitivních účinků.

Vulkánová sauna

Vulkánová sauna

Vulkánová sauna nabízí relaxaci ve vysokých teplotách (až 100 °C). Vzhledem k vysoké teplotě uvnitř a velkému množství kamenů v kamnech, lze přímo na ně nalévat vodu ze saunového vědra. Příjemným bonusem pak může být možnost obohacení vody o libovolná aromata.

Bio aromatická sauna

Bio aromatická sauna

Bio aromatická sauna láká především na vůně a vyšší vlhkost. Vůně se v místnosti pravidelně obměňují a přizpůsobují se tak potřebám zákazníků, ve kterých může sama sauna navozovat pocit, jako by se právě ocitli v deštném pralese. Dosáhnout zde lze pomocí výparníku až 80 % vlhkosti.

Suchá finská sauna

Suchá finská sauna

Suchá finská sauna je kompletně obložena cedrovým dřevem, které zde vytváří specifickou vůni. Řadí se k suchým typům saun, kde teplota dosahuje až 110°C. Vlhkost vzduchu je ve finské sauně téměř nulová a kamna se zde nesmí polévat vodou. Díky tomu jsou svaly zahřívány intenzivněji a dochází tak k rychlejšímu odbourávání únavy.

Leaf

Saunování se stává v dnešní době jedním z nejlepších a nejvyhledávanějších prostředků pro odstranění únavy a stresu. Blahodárné účinky sauny jsou známy již stovky let. Už staří Seveřané a Američtí indiáni využívali horkovzdušné lázně k očistě těla. Sauna je z finštiny převzatý a mezinárodně užívaný slovní pojem pro zařízení, které umožňuje vytvořit tepelně intenzivní prostředí. Saunová lázeň naopak označuje fyzikální prostředí sauny a jeho podmínky člověkem vytvořené.

Saunováním si vytváříme pozitivní vztah nejen k přírodě, odpočinku, ale i k aktivní činnosti.

Typy saunování:

Počet výměnných fází prohřívání a ochlazení vymezuje celkový efekt saunování a určuje jeho typ:

  • 1x iritační (dráždivé)
  • 2x tonizující (povzbudivé)
  • 3x relaxační (uvolňující)
  • 4x inhibiční (útlumové)
  • 5x exhaustivní (únavové)
  • vícekrát - nejedná se o správné saunování
Leaf
Showers
Saunas
Relax zone with aquariums
Saunas
Arrow left
Arrow right